Z grudniową wizytą w Uniwersytecie III Wieku - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Żorach

Wiadomości

Z grudniową wizytą w Uniwersytecie III Wieku

Data publikacji 16.12.2019

Policjanci z Żor spotkali się z seniorami z Uniwersytetu III Wieku, którzy właśnie ukończyli kilkutygodniowy kurs samoobrony zorganizowany przez Stowarzyszenie "Bezpieczne Miasto" w Żorach. Podczas wizyty podzielili się ze słuchaczami dodatkową wiedzą na temat bezpiecznych zachowań, a także zaapelowali o ostrożność w różnych sytuacjach życiowych. Oprócz przekazania elementów odblaskowych, wśród uczestników spotkania, odbyło się też losowanie czujników czadu.

Przez kilka tygodni słuchacze z żorskiego Uniwersytetu III Wieku uczestniczyli w kursie samoobrony, na którym pod czujnym okiem instruktorów uczyli się pomocnych technik na wypadek ataku ze strony innych osób. Podczas zajęć mogli dowiedzieć się również, czym jest obrona konieczna i jak należy rozumieć stan wyższej konieczności.

Po zakończonym kursie seniorzy zostali zaproszeni na spotkanie z policjantami, którzy postanowili uzupełnić zdobyte przez nich umiejętności praktyczne o wiedzę wiktymologiczną, a następnie zaproszeni do wspólnej dyskusji poświęconej szeroko rozumianemu bezpieczeństwu. Uczestniczyli w nim: podinsp. Marek Sobiegraj – Naczelnik Wydziału Prewencji, asp. Krzysztof Nieszporek, asp.szt. Kamila Siedlarz oraz policjantka z Wydziału Ruchu Drogowego – sierż.szt. Dorota Wieczorek.

Poza żywą dyskusją na temat zagrożeń czyhających na seniorów we współczesnym świecie, obszerną część spotkania poświęcono bezpieczeństwu na drodze, a zwłaszcza bezpieczeństwu niechronionych uczestników ruchu drogowego. Seniorzy na tę okoliczność od policjantki z drogówki, która zaapelowała o ostrożność i widoczność, zwłaszcza po zmierzchu, otrzymali przy okazji odblaskowe elementy.

W spotkaniu z policjantami i seniorami uczestniczył również Przewodniczący Stowarzyszenia "Bezpieczne Miasto" Zdzisław Krzak, który opowiedział o działaniach profilaktycznych realizowanych we współpracy z żorską komendą, podobnych, jak te adresowane do żorskich seniorów, a także przekazał zakupione przez stowarzyszenie czujniki czadu, jakie zostały rozlosowane wśród uczestników. Stowarzyszenie "Bezpieczne Miasto" w Żorach było fundatorem zarówno kursu samoobrony, czujników czadu, jak i piątkowego poczęstunku dla słuchaczy Uniwersytetu III Wieku, na organizację, których środki pozyskało w ramach realizacji zadań publicznych z budżetu Miasta Żory.

  • asp. Krzysztof Nieszporek rozpoczyna spotkanie z seniorami
  • podinsp. Marek Sobiegraj podczas wystąpienia
  • Seniorzy podczas spotkania z policjantami
  • asp. Krzysztof Nieszporek rozdaje ankiety
  • Policjant rozdaje ankiety seniorom
  • sierż.szt. Dorota Wieczorek rozmawia o bezpieczeństwie seniorów na drodze
  • Zdzisław Krzak składa seniorom relację z działalności stowarzyszenia
  • Zdzisław Krzak gratuluje kobiecie wygranej
  • Zdzisław Krzak gratuluje kobiecie zdobycia czujnika czadu

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 8.29 MB)