Wiadomości

Wyrazy wdzięczności za wzorową postawę dla policjantów od mieszkanki Żor

Data publikacji 28.01.2020

Na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Żorach wpłynęły podziękowania od mieszkanki Żor za błyskawicznie przeprowadzoną interwencję, poświęcony czas i szczególną życzliwość okazaną przez miejscowych policjantów. Szczególne słowa uznania autorka podziękowań skierowała do dwóch policjantów zespołu patrolowo-interwencyjnego oraz do policjanta wydziału kryminalnego prowadzącego postępowanie w sprawie usiłowania rozboju. W korespondencji podkreśliła, że zaprezentowana przez mundurowych postawa jest dowodem ich ogromnego zaangażowania i profesjonalizmu.

Wdzięczna za wzorową postawę mundurowych, którzy 9 stycznia br. przeprowadzili błyskawiczną interwencję w związku z usiłowaniem rozboju, a także policjantowi pionu kryminalnego prowadzącemu w tej sprawie dochodzenie mieszkanka Żor skierowała podziękowania na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Żorach. W swoim liście, który przekazała szefowi żorskich mundurowych za pośrednictwem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach podkreśliła, że jest wdzięczna stróżom prawa nie tylko za błyskawicznie przeprowadzoną interwencję, ale i poświęcony czas i szczególną życzliwość, które jej zdaniem zasługują na najwyższy szacunek i uznanie, a także świadczą o ogromnym zaangażowaniu oraz profesjonaliźmie mundurowych.

Kobieta 9 stycznia br. padła ofiarą usiłowania rozboju, do którego doszło nieopodal ścisłego centrum miasta. Sprawca grożąc nożem usiłował wówczas ją okraść. Zamierzonego celu jednak nie osiągnął, gdyż ktoś inny stanął w obronie pokrzywdzonej. Pomimo tego, że sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia wkrótce został zatrzymany i na wniosek śledczych tymczasowo aresztowany.