Kradli w całym kraju, wpadli w Żorach - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Żorach

Wiadomości

Kradli w całym kraju, wpadli w Żorach

Data publikacji 10.02.2020

W sobotę sąd tymczasowo aresztował na 3 miesiące dwóch mężczyzn, którzy okradali drogerie na terenie całego kraju. Przestępczy duet został zatrzymany w Żorach. Złodzieje wpadli na gorącym uczynku, gdy z popularnej sieciówki próbowali wynieść ponad 20 perfum wartych przeszło 6 tys. złotych.

W miniony piątek żorscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy usiłowali dokonać kradzieży 22 perfum z jednej z miejscowych drogerii. 29-latek bez stałego miejsca zamieszkania i jego kompan pochodzacy z Radomia wpadli na gorącym uczynku dzięki czujności pracowników ochrony.

Jak się okazało nie był to jedyny "skok" na drogerię w wykonaniu dwudziestoparolatków, bowiem śledczy udowodnili im, że kradli też w innych miastach. Od 30 stycznia pojawiali się w sklepach w Radomiu, Stalowej Woli i Sandomierzu, czy Bielsku-Białej i Katowicach, gdzie straty łącznie oszacowano na ponad 20 tys. złotych.

Większości kradzieży mężczyźni dopuścili się wspólnie, w warunkach powrotu do przestępstwa, z którego uczynili sobie stałe źródło dochodu, a ich łupem padały głównie markowe perfumy. 24-latek i jego starszy kolega trafili już do aresztu śledczego, gdzie spędzą najbliższe 3 miesiące. Śledczy zapowiadają, że sprawa jest rozwojowa.