Wiadomości

Niemierzyli go, bo przeklinał na terenie Centrum Przesiadkowego

Data publikacji 12.02.2020

Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego podczas patrolu w rejonie Centrum Przesiadkowego zatrzymali wczoraj poszukiwanego przez prokuraturę. 33-latek został wylegitymowany, gdyż stróże prawa podjęli własną interwencję wobec osób używających słów nieprzyzwoitych w miejscu publicznym. Poszukiwany był w grupie sprawców wykroczenia i tym samym wpadł w ręce mundurowych.

Wczoraj około godz. 12.00 w rejonie Centrum Przesiadkowego w Żorach pojawili się policjanci, którzy kontrolują to miejsce w związku z licznymi zgłoszeniami dotyczącymi przypadków zakłócania ładu i porządku publicznego. Kiedy patrolowali pobliski rejon usłyszeli głośne i wulgarne słowa padające z ust czteroosobowej grupy mężczyzn. Stróże prawa podczas legitymowania sprawców wykroczenia ustalili, że jeden z nich, 33-latek, jest poszukiwany przez żorską prokuraturę.

Centrum Przesiadkowe w Żorach to miejsce, które w związku wieloma interwencjami dotyczącymi osób zakłócających ład i porządek publiczny, jest kontrolowane przez żorskich policjantów. Patrole nie tylko reagują na zgłoszenia podróżnych, ale realizują tam też zadania zlecone w ramach codziennej służby. Dla przykładu tylko w ciągu niespełna 3 miesięcy interwaniowali w tym miejscu 47 razy, zatrzymywali poszukiwanych, sprawcę rozboju i uszkodzenia ciała, czy ujawnili narkotyki.