Trzech poszukiwanych w trzy godziny - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Żorach

Wiadomości

Trzech poszukiwanych w trzy godziny

Data publikacji 13.02.2020

Kolejnych trzech poszukiwanych namierzyli wczoraj żorscy policjanci. To 37-letnia kobieta oraz dwaj mężczyźni w wieku 33 i 36 lat. Za kobietą poszukiwania wszczęła miejscowa prokuratura, mężczyzn poszukiwał sąd i kryminalni.

W niespełna trzy godziny w ręce żorskich stróżów prawa wpadli kolejni poszukiwani przez sąd, prokuraturę i samych kryminalnych. Najpierw na kradzieży sklepowej został zatrzymany 36-latek, który na swoim koncie miał kilka podobnych czynów. Mężczyzna został doprowadzony do policyjnej izby zatrzymań, gdzie spędził noc, a dzisiaj zostanie rozliczony z przestępczej działalności i usłyszy zarzuty.

20 minut później policjanci z wydziału kryminalnego na terenie Rybnika odnaleźli 37-latkę, której poszukiwała żorska prokuratura, a ok. 19.00 w ich rękach znalazł się 33-latek, za którym nakaz zatrzymania i doprowadzenia do zakładu karnego wydał Sąd Rejonowy w Żorach.

Żorscy policjanci niemalże każdego dnia skutecznie realizują podobne nakazy wydawane przez sądy, czy prokuratury, bądź prowadzą własne poszukiwania za tymi, którzy chcą uniknąć kar lub odpowiedzialności. Niestety prawda jest taka, że mundurowi nigdy nie odpuszczają i prędzej, czy później namierzają nawet tych, którzy niestrudzenie pragną zachować wolność, choć ciążą na nich sądowe wyroki.