Policjanci zatrzymali czterech poszukiwanych - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Żorach

Wiadomości

Policjanci zatrzymali czterech poszukiwanych

Data publikacji 11.05.2020

Przez miniony weekend w ręce żorskich policjantów wpadło czterech mężczyzn poszukiwanych przez Prokuraturę Rejonową w Żorach, Słupsku, żorski sąd, a także niemiecką Policję. Jeden z nich, 37-latek został zatrzymany dzięki zgłoszeniu mieszkańców osiedla Pawlikowskiego, którzy poinformowali, że grupa osób spożywa alkohol, a dwie śpią na ławce. Mężczyznę, za którym wszczęto poszukiwania międzynarodowe kryminalni zauważyli w zaparkowanym na uboczu samochodzie.

Pierwszy z poszukiwanych wpadł w miniony piątek na osiedlu Gwarków. To 33-latek, za którym poszukiwania wszczęła Prokuratura Rejonowa w Słupsku. Następnego dnia z kolei mundurowi zatrzymali 47-latka poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w Żorach, a godzinę później 37-latka, który zdrzemnął się na ławce.

Leżącego na ławce mężczyznę stróże prawa namierzyli dzięki zgłoszeniu mieszkańców osiedla Pawlikowskiego, którzy zadzwonili na numer alarmowy i poinformowali, że nieopodal jednego z bloków grupa mężczyzn pije alkohol, a dwóch z nich śpi na ławce.

Do grona zatrzymanych dołączył wczoraj, poszukiwany przez niemiecką Policję, 22-latek, którego kryminalni zauważyli z innym mężczyzną w zaparkowanym na uboczu samochodzie.