Quiz na Dzień Bezpiecznego Kierowcy - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Żorach

Wiadomości

Quiz na Dzień Bezpiecznego Kierowcy

Data publikacji 24.07.2020

Z okazji przypadającego na jutro Dnia Bezpiecznego Kierowcy policjanci zapraszają mieszkańców do udziału w telefonicznym quizie wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Trzy pierwsze osoby, które zadzwonią pod podany numer i prawidłowo odpowiedzą na trzy pytania zadane przez policjanta otrzymają w nagrodę jubileuszową płytę Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Serdecznie zapraszamy do udziału w quizie, startujemy jutro (w sobotę) o godz. 10.30.

Przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, szczególnie teraz w okresie trwających wakacji letnich to podstawa bezpiecznych podróży, w które zdecydowanie częściej wybieramy się latem, aniżeli zimą. To o nie zapytają jutro policjanci, którzy od godziny 10.30 do 11.30 będą czekali na telefony mieszkańców zainteresowanych udziałem w konkursie.

Mundurowi zapytają m.in.: o prawidłowy sposób przewożenia najmłodszych, progi dozwolonych prędkości, obowiązki kierowców na drodze, obowiązujące zakazy, czy zachowania w relacji kierowca – niechroniony uczestnik ruchu drogowego. Trzy pierwsze osoby, które zadzwonią pod numer 798 030 353 i odpowiedzą prawidłowo na trzy pytania otrzymają w nagrodę pamiątkowy dyplom i jubileuszową płytę Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Serdecznie zapraszamy i czekamy na Państwa telefony od godziny 10.30.