"Z okazji ŚWIĘTA POLICJI... po prostu DZIĘKUJĘ" - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Żorach

Wiadomości

"Z okazji ŚWIĘTA POLICJI... po prostu DZIĘKUJĘ"

Data publikacji 26.07.2020

Pewien amerykański profesor powiedział, że okazanie wdzięczności jest najprostszą oraz najpotężniejszą rzeczą, jaką człowiek może zrobić dla drugiego człowieka i w tym przypadku należy się z nim zgodzić. Tym bardziej jeśli dowód ów wdzięczności pojawia się zupełnie nieoczekiwanie, w najważniejszy dla policjantów dzień w roku. Pozornie mała rzecz… a satysfakcja ogromna.

W miniony piątek policjanci obchodzili swoje święto. Tegoroczne obchody były skromne, a w zasadzie symboliczne. Ze względu na panującą epidemię nie odbyła się uroczysta zbiórka i nie pojawili się zwykle zapraszani goście. Jednak nieoczekiwanie w strefie recepcyjnej komendy zjawił się człowiek z upominkiem w dłoni, na którym zawieszony był odręczny zapisek o treści - “Z okazji Święta Policji… po prostu DZIĘKUJĘ”.

Mundurowych ujął okazany gest, gdyż utwierdził ich w przekonaniu, że wkładany trud w wypełnianie codziennych obowiązków na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców naszego miasta jest potrzebny i słuszny. Choć niejednokrotnie spotykało ich uznanie w oczach obywateli, na co zresztą wskazują wyniki ostatnich badań oceny wybranych instytucji, w których Policja czwarty raz z rzędu, jest najwyżej ocenianą instytucją publiczną, to własnoręcznie wykonany, świąteczny upominek z podziękowaniami był niezwykle wzruszający.