Co im pisane, to ich nie minie - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Żorach

Wiadomości

Co im pisane, to ich nie minie

Data publikacji 11.09.2020

Żorscy stróże prawa namierzy trzy kolejne osoby poszukiwane, w tym mężczyznę, za którym list gończy wydał Sąd Rejonowy dla Warszawy-Żoliborza. To 32-letnia bezdomna kobieta oraz mężczyźni w wieku 28 i 39 lat. Do jednego z zatrzymań doszło na terenie Świętochłowic.

Od wczoraj w ręce policjantów z Żor wpadły trzy osobowy poszukiwane. Tuż po 6.00 żorscy kryminalni pojawili się w Świętochłowicach, gdzie wg pozyskanych przez nich informacji miał przebywać mężczyzna, za którym list gończy wydał Sąd Rejonowy dla Warszawy-Żoliborza. Faktycznie na miejscu zastali 28-latka, który rzekomo nie wiedział o żadnym liście gończym.

W tym samy dniu, przed południem policjanci prewencji, podczas interwencji związanej z kradzieżą sklepową zatrzymali 32-letnią kobietę, której miejsce pobytu zarządziła ustalić żorska prokuratura. 32-latka była poszukiwana, gdyż nie ma stałego miejsca zamieszkania, a także pobytu co do tej pory uniemożliwiało przeprowadzenie z nią niezbędnych czynności procesowych. Wpadła w ręce policjantów, gdyż ukradła kosmetyki za przeszło 500 zł.

Do grona zatrzymanych dołączył dzisiaj 39-latek z Żor, którego kryminalni namierzyli nieopodal centrum miasta, tuż po godzinie 10.00. W jego przypadku nakaz zatrzymania i doprowadzenia do zakładu karnego wydał miejscowy sąd.