Poszukiwana kradła perfumy, ale nie tylko - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Żorach

Wiadomości

Poszukiwana kradła perfumy, ale nie tylko

Data publikacji 12.09.2020

Zatrzymana w ubiegły czwartek 32-letnia kobieta, której poszukiwania zarządziła żorska prokuratura usłyszała zarzuty. Podejrzana jest ona o kradzieże, w tym przywłaszczenie samochodu oraz wyłudzenie pożyczki w lombardzie. Do czasu zakończenia sprawy objęta będzie dozorem Policji.

W miniony czwartek policjanci interweniowali w jednej z popularnych drogerii, gdzie doszło do kradzieży perfum. Sprawczynią okazała się 32-letnia kobieta, bez stałego miejsca zamieszkania, której poszukiwania wcześniej zarządziła żorska prokuratura.

Wczoraj 32-latka, oprócz zarzutu kradzieży, na której została przyłapana usłyszała też inne. Śledczy udowodnili jej, że od 2 września tego roku łącznie dopuściła się ich sześciu, a jej łupem padały zawsze markowe perfumy. Kryminalni ponadto zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na postawienie kobiecie jeszcze innych zarzutów, w tym za wyłudzenie pożyczki w lombardzie w lutym br., a także kwietniową kradzież męskiej torby z saszetką, portfelem i dokumentami. Poszukiwana 32-latka na swoim koncie miała również przywłaszczenie samochodu, ten zabrała właścicielowi z kluczykami i dokumentami w lipcu 2018 roku.

Po przedstawieniu zarzutów kobiecie i jej wysłuchaniu prokurator postanowił objąć ją policyjnym dozorem. Do czasu zakończenia sprawy 32-latka w komendzie będzie musiała stawiać się aż 3 razy w tygodniu.