Koneser markowej odzieży w rękach policjantów - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Żorach

Wiadomości

Koneser markowej odzieży w rękach policjantów

Data publikacji 06.10.2020

29-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju odpowie za kradzież markowej odzieży na terenie Żor. Wczoraj został przyłapany na gorącym uczynku przez personel sklepu sportowego, gdy próbował z niego wyjść nie płacąc za towar. Jeszcze tego samego dnia mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży, której dopuścił się w warunkach powrotu do przestępstwa.

Wczoraj przed południem policjanci zostali poproszeni o interwencję w jednym z popularnych sklepów sportowych, gdzie personel sklepu przyłapał na gorącym uczynku kradzieży klienta. Jak się okazało sprawca najpierw wszedł z kilkoma sztukami odzieży do przymierzalni, jednak, gdy został poproszony o oddanie ich do rąk sprzedawcy zabrakło kilku sztuk.

Brakujące bluzy i koszulę, warte blisko 600 złotych 29-latek ukrył w plecaku lecz niestety jego plan opuszczenia sklepu bez płacenia za odzież nie powiódł się. Czujni sprzedawcy zauważyli podstęp i powstrzymali mężczyznę, a następnie wezwali mundurowych.

29-latek został zatrzymany i jeszcze wczoraj usłyszał zarzuty. Sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że kradzieży dopuścił się w warunkach tzw. recydywy, czyli powrotu do przestępstwa.