Wiadomości

Pijany kierowca w rękach mundurowych – zareagowali świadkowie

Data publikacji 07.10.2020

Bez prawa jazdy i dowodu rejestracyjnego za to z przeszło 2 promilami alkoholu w wydychanym powietrzu w ręce policjantów wpadł wczoraj 47-letni kierowca z Żor. Mężczyzna kompletnie pijany przyjechał do marketu na zakupy, gdzie został zatrzymany dzięki reakcji świadków. Kiedy inni klienci sklepu zauważyli jak chwiejnym krokiem opuszcza bmw natychmiast zaalarmowali mundurowych.

Wczoraj po 9.00 do oficera dyżurnego wpłynęła informacja o nietrzeźwym kierowcy, który przyjechał samochodem do znanego marketu przy ulicy Wodzisławskiej. Kiedy mężczyzna wyszedł ze swojego bmw, pozostawiając otwarte drzwi i kluczyk w stacyjce, i udał się chwiejnym krokiem do sklepu świadkowie zaalarmowali policję.

Stróże prawa po przybyciu na miejsce ustalili, że 47-latek nie ma prawa jazdy, gdyż niedawno zostało mu ono zatrzymane za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, a także dowodu rejestracyjnego, który również za brak badań technicznych odebrali mężczyźnie policjanci. Policjanci potwierdzili przede wszystkim, że kierowca jest pijany i w wydychanym powietrzu ma 2,6 promila alkoholu.

47-latek wkrótce usłyszy zarzuty. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat więzienia.