Wiadomości

Przeżegnał się… kilka sekund później potrącił pieszą

Data publikacji 16.10.2020

40-letni kierowca z Żor odpowie za spowodowanie wypadku drogowego. Wczoraj przejeżdżając obok kościoła przy ulicy Wodzisławskiej nie zachował należytej ostrożności i potrącił 68-latkę przechodzącą przez przejście dla pieszych. Kobieta z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

Do zdarzenia doszło wczoraj, przed godziną 7.00 w dzielnicy Rój. Jak wstępnie ustalili policjanci 40-letni kierowca audi przejeżdżając obok kościoła, odwrócił się, wykonał ręką znak krzyża, a kiedy spojrzał z powrotem na drogę zauważył na pasach pieszą. Niestety mężczyzna, pomimo, że zaczął hamować potrącił 68-latkę, która upadła na jezdnię i doznała obrażeń ciała. Pierwszej pomocy rannej kobiecie udzielili strażacy. Później przetransportowana została karetką pogotowia do szpitala.

Mundurowi ustalili, że uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Warunki pogodowe wczoraj wyjątkowo jednak nie sprzyjały kierowcy. Opady deszczu, śliska nawierzchnia i chwila nieuwagi spowodowały, że kierowca nie zdołał wyhamować i potrącił kobietę. Policjanci apelują o ostrożność na drodze i przypominają Uważajmy... piesi na pojazdy, kierujący na pieszych.