Tymczasowy areszt za kradzież rozbójniczą - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Żorach

Wiadomości

Tymczasowy areszt za kradzież rozbójniczą

Data publikacji 13.11.2020

Żorski sąd na wniosek śledczych tymczasowo aresztował 29-letnią mieszkankę Żor, która w środę nad ranem dopuściła się kradzieży rozbójniczej. Sprawczyni była agresywna i wulgarna, aby utrzymać się w posiadaniu skradzionej wódki z pięściami rzuciła się na sprzedawczynię. 29-latka znieważyła i groziła interweniującym policjantom, naruszyła też nietykalność cielesną jednego z nich.

Nieco ponad 60 złotych – tyle była warta butelka alkoholu, którą ukradła 29-letnia mieszkanka Żor z jednego ze sklepów alkoholowych. Kiedy sprzedawczyni próbowała ją powstrzymać złodziejka wymierzyła cios w jej twarz. Na szczęście sprawczyni wkrótce została zatrzymana przez policjantów i trafiła do policyjnej celi.

Podczas zatrzymania, podobnie jak w chwili popełnienia przestępstwa, 29-latka była niezwykle agresywna. Wyzywała i obrażała policjantów, groziła im zwolnieniem ze służby, rzucała się i kopała na oślep. W ten sposób też naruszyła nietykalność cielesną jednego ze stróżów prawa.

Kobieta po spędzonej w areszcie śledczym dobie została doprowadzona przed sąd, a ten uwzględniając fakt, że kradzieży rozbójniczej dopuściła się w warunkach powrotu do przestępstwa zdecydował o jej tymczasowym aresztowaniu. 29-latka najbliższe 3 miesiące spędzi za kratkami, za kolejne, popełnione przestępstwo grozi jej nawet do 10 lat więzienia.