Dzielnicowi odwiedzają seniorów z listami od dzieci - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Żorach

Wiadomości

Dzielnicowi odwiedzają seniorów z listami od dzieci

Data publikacji 28.12.2020

To osoby starsze, samotnie zamieszkujące i często nieporadne najczęściej padają ofiarami bezdusznych oszustów. Aby ostrzec seniorów przed tego typu przestępcami, policjanci z Żor zainicjowali akcję profilaktyczną, w ramach której dzieci napisały listy z przestrogami dla swoich babć i dziadków. Zawierające najcenniejsze porady, wydano w formie ulotek, które teraz, za sprawą dzielnicowych ,trafiają do rąk najstarszych mieszkańców miasta.

Za niespełna miesiąc większość seniorów będzie obchodziła Dzień Babci i Dziadka. Żorscy dzielnicowi przez ten czas planują dotrzeć do wielu z nich i przekazać ulotki z radami, które powstały w ramach zorganizowanego dla dzieci konkursu na list do babć i dziadków. Treść listów jest bardzo cenna, zwłaszcza dlatego, że zawiera liczne porady jak uchronić się przed przestępcami, w tym oszustami.

Policjanci pierwszego kontaktu wyruszyli właśnie z nimi na ulice. Docierają też do najodleglejszych dzielnic miasta, pukają do drzwi starszych, często samotnych osób. Rozmawiają i ostrzegają. Informują też, jak zachować się w sytuacji, gdy mamy do czynienia z przestępstwem.

Listy dzieci cieszą seniorów, a trwające, choć krótkie spotkania z dzielnicowymi są niezwykłą okazją, aby przypomnieć starszym mieszkańcom Żor, że zawsze mogą na nich liczyć. Policjanci życzą też wszystkim wiele zdrowia w nadchodzącym Nowym Roku i żegnają się słowami „bądźcie bezpieczni”.

Inicjatywa została zorganizowana przy współpracy ze Stowarzyszeniem Bezpieczne Miasto w Żorach, a środki na organizację konkursu dla dzieci i wydanie listów w formie ulotek pozyskane z budżetu Miasta Żory.

  • Policjanci rozmawiają ze starszym mężczyzną
  • Policjanci siedzą w radiowozie, trzymają w dłoni ulotki
  • Policajant zwrócony w stronę starszego mężczyzny, w tle radiowóz
  • Dzielnicowy stoi przed furtką
  • Dzielnicowi wchodzą po schodach
  • Dzilnicowi wychodzą z posesji
  • Dzielnicowi rozmawiają ze starszym mężczyzną
  • Starszy mężczyzna trzyma w dłoniach ulotki
  • Listy dzieci wydane w formie ulotek i plakatów

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 8.45 MB)

Pliki do pobrania