Mundurowi niosą nadzieję chorym - Policjanci charytatywnie - Komenda Miejska Policji w Żorach

Policjanci charytatywnie

Mundurowi niosą nadzieję chorym

Szef żorskich mundurowych przyłączył się do szczytnej inicjatywy sadzenia żonkilowych "Pól Nadziei". Zasiewając kwiat, który zakwitnie wiosną dał wyraz swojej solidarności z niosącymi wsparcie osobom chorym na raka. Dzięki licznemu gronu popierających akcję żorskiego hospicjum, chorzy i w ciężkich chwilach mogą cieszyć się każdym dniem.

Pomysł sadzenia żonkilowych "Pól Nadziei" przywędrował do Żor, podobnie jak do innych polskich miast, wprost z Edynburga. Za sprawą brytyjskiej organizacji Maria Curie Cancer Care to właśnie żonkil stał się symbolem programu, który obrazuje solidarność ludzi dobrej woli z terminalnie chorymi.

Każdego roku na jesień przedstawiciele władz miasta, szkół i przedszkoli, a także wolontariusze i inni zaproszeni goście sadzą cebulki kwiatów nadzei przypominając, że życie ziemskie chorujących na raka – choć już krótkie – jest życiem w pełni, tak jak każdego innego.

Wiosną kiedy kwiaty zakwitną organizowana jest druga część akcji. Obejmuje ona kwesty na rzecz chorujących, koncerty charytatywne, w także akcje edukacyjne, czy medialne.

Żorska inicjatywa kultywowana jest od ponad 10 lat dzięki Hospicjum im. Jana Pawła II. W tym roku osobiście przyłączył się do niej mł.insp. Łukasz Krebs – szef żorskich mundurowych. Komendant wraz z Zastępcą Naczelnika Wydziału Prewencji oraz przedstawicielami wielu innych instytucji zasadził dzisiaj i swoje "ziarno" nadziei, która mimo ciężkiej choroby nigdy nie powinna zgasnąć.

 • Mundurowi wspierają "Pola Nadziei"
 • Mundurowi wspierają "Pola Nadziei"
 • Mundurowi wspierają "Pola Nadziei"
 • Mundurowi wspierają "Pola Nadziei"
 • Mundurowi wspierają "Pola Nadziei"
 • Mundurowi wspierają "Pola Nadziei"
Ładowanie odtwarzacza...