Policjanci Świętym Mikołajem - Policjanci charytatywnie - Komenda Miejska Policji w Żorach

Policjanci charytatywnie

Policjanci Świętym Mikołajem

Żorscy stróże prawa postanowili spełnić życzenie 6-letniej Paulinki, która napisała list do Świętego Mikołaja wyznając mu, że marzy o własnej huśtawce. Mundurowi skrzyknęli się i zorganizowali zbiórkę pieniędzy. W ciągu jednego dnia zebrali fundusze na wymarzony prezent, który dzisiaj trafi do rąk 6-latki podczas mikołajkowego spotkania przygotowywanego w ramach żorskiej Akcji "Smoczek" w Hospicjum im. Jana Pawła II.

Żorskie Hospicjum od kilku lat uczestniczy w gdańskiej Akcji "Smoczek" zainicjowanej przez tamtejszą Fundację Hospicyjną. „Smoczek” symbolizuje opiekę nad dziećmi osieroconymi tj. takimi, których jedno z rodziców zmarło w miejscu stacjonarnej opieki paliatywnej. O akcji policjanci dowiedzieli się z internetu, gdyż w ramach niej z listów pisanych przez dzieci do Świętego Mikołaja powstał spot reklamowy. Większości marzeń nikt nie jest w stanie spełnić, gdyż mali marzyciele proszą najczęściej o zdrowie dla bliskich i o to by nigdy od nich nie odchodzili. Na szczęście każdy z autorów kolorowych listów zamówił też drobiazg dla siebie. List Paulinki dostali policjanci, w ciągu jednego dnia zebrali pieniądze i kupili bajecznie kolorową huśtawkę. Paczka w sobotę trafiła do rąk koordynatorki akcji. Oprócz huśtawki znalazły się w niej słodycze i maskotka śląskiej Policji – Sznupek.
Wszystkim policjantom i pracownikom cywilnym Komendy Miejskiej Policji w Żorach serdecznie dziękujemy za przyłączenie się do akcji.