Policjanci charytatywnie

Odblaskowa choinka dla maluchów z ochronki Caritas

O tym jak ważne jest bezpieczeństwo dzieci na drodze przypomnieli dzisiaj najmłodszym mundurowi z żorskiej komendy. Policjanci z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia podarowali podopiecznym, działającej w Śródmieściu, ochronki Caritas niecodzienną odblaskową choinkę. Wigilijne drzewko ma przypominać im, że odblaski ratują życie, a jednocześnie zachęcić je do noszenia tych elementów przez cały rok.

Dzisiaj przed południem policjanci z Żor odwiedzili najmłodszych z ochronki prowadzonej w mieście przez stację Caritas. Przedświąteczne odwiedziny w tym miejscu są już doroczną tradycją, w ramach której mundurowi odwiedzają z darami przedszkolaków. Tym razem jednak w roli głównej wystąpiła niecodziennie przystrojona choinka przekazana przez przewodniczącego Stowarzyszenia "Bezpieczne Miasto" w Żorach – Lecha Wietrzyka, a przystrojona przez mundurowych.

Pod wigilijnym drzewkiem, ubranym w odblaski pojawiły się też pluszaki, słodycze i "Zeszyty Bezpiecznego Przedszkolaka", a także przesłanie od policjantów adresowane do najmłodszych. Stróże prawa bowiem obok świątecznych życzeń dla dzieci prosili je dzisiaj także o to, aby wyruszając w drogę, szczególnie po zmroku nosiły odblaski, które jak powszechnie wiadomo niejednokrotnie ratują życie.

  • Odblaskowa choinka od policjantów z Żory
  • Odblaskowa choinka od policjantów z Żory
  • Odblaskowa choinka od policjantów z Żory