Policjanci charytatywnie

Służby mundurowe z Żory na mecie charytatywnej wyprawy rowerowej

Wczoraj w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach zakończyła się 14-dniowa charytatywna wyprawa rowerowa zainicjowana przez dwóch policjantów ze Strumienia. Ich bezinteresowne dzieło wsparło ponad 260 osób, które w kolejnych etapach sztafety wspólnie pokonały ponad 1250 kilometrów i zebrały 40 tysięcy złotych. Na mecie dobroczynnej inicjatywy nie zabrakło służb mundurowych z Żor – policjantów, strażaków i ratowników.

1 czerwca br dwóch policjantów ze Strumienia wyruszyło szlakiem jednostek policji garnizonu śląskiego by pomóc ciężko chorej córce policjanta z Pyskowic, 16–letniej Wiktorii Gruszce. Przez 14 dni odwiedzili 129 komend i komisariatów, a także zebrali 40 tys. złotych. Na każdym etapie wspierali ich zwolennicy ich charytatywnego dzieła, w gronie których znaleźli się także przedstawiciele służb munudrowych z Żor. Miejscowi policjanci, strażacy i ratownicy medyczni nie tylko uczestniczyli w IV żorskim etapie wyprawy, ale także zafiniszowali wczoraj na mecie, którą była Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach.

Ostatni, blisko 60-kilometrowy odcinek wystartował spod Komendy Miejskiej Policji w Tychach i przebiegał przez Komisariat Policji w Orzeszu, Łaziskach Górnych, Komendę Miejską Policji w Mikołowie, Szkołę Policji w Katowicach, a także 4 katowickie komisariaty. Służby mundurowe z Żor reprezentowali: asp.szt. Kamila Siedlarz z żorskiej komendy, st.asp. Marcin Zdziebło i asp. Wojciech Buba ze straży pożarnej oraz rat.med. Paweł Siedlarz z Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach, którzy spotkali się na mecie z Wiktorią Gruszką i jej mamą, a także przekazali jej drobny upominek. Organizatorom natomiast wręczyli symboliczny czek opiewający na kwotę zebraną przez żorskich policjantów i pracowników cywilnych w ramach charytatywnej zbiórki na leczenie 16-latki.

Przedsięwzięcie wsparło wiele znanych osób, m.in.: Adam Małysz, Kajetan Kajetanowicz, Stachursky, a na ostatnim, XIV odcinku policyjnych cyklistów dopingował i wspierał gen. Roman Polko.

Składamy serdeczne podziękowania dla policjatów i pracowników cywilnych z Żor, którzy przyłączyli się do zbiórki i tych, którzy pojechali w charytatywnej sztafecie, a także dla funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Żorach oraz ratowników medycznych z Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach.

 • asp.szt. Kamila Siedlarz życzy szybkiego powrotu do zdrowia 16-letniej Wiktorii
 • Uczestnicy wyprawy rowerowej pod Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach
 • Uczestnicy wyprawy rowerowej na jednym z katowickich komisariatów
 • Wiktoria z mamą i z jednym z organizatorów
 • asp.szt. Kamila Siedlarz przekazuje Wiktorii pozdrowienia od policjantów z Żor
 • asp.szt. Kamila Siedlarz przekazuje Wiktorii upominek od policjantów z Żor
 • Uczestnicy wyprawy i gen. Roman Polko pod jednym z katowickich komisariatów
 • Uczestnicy wyprawy pod Komisariatem Policji w Orzeszu
 • Uczestnicy wyprawy z gen. Romanem Polko
 • Uczestnicy wyprawy pod Komendą Powiatową Policji w Mikołowie
 • Uczestnicy wyprawy w Szkole Policji w Katowicach
 • Symboliczny bon opiekający na zebraną dla Wiktorii kwotę pieniężną na leczenie