Policjant z Żor Wolontariuszem Roku 2015 - Policyjne pasje - Komenda Miejska Policji w Żorach

Policyjne pasje

Policjant z Żor Wolontariuszem Roku 2015

Policjant z żorskiego Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego wyróżniony został zaszczytnym tytułem "Wolontariusza Roku 2015". Konkurs, pod honorowym patronatem prezydenta, organizowany jest w mieście od 7 lat, a jego celem wyłonienie najbardziej aktywnych wolontariuszy i działaczy społecznych wśród osób niosących bezinteresowną pomoc. Sierż.szt. Łukasz Rzymanek pomaga od 8 lat. Podczas Gali Wolontariatu dwukrotnie został poproszony na scenę.

Organizatorem konkursu "Wolontariusz Roku" od 7 lat jest Żorskie Centrum Organizacji Pozarządowych. Zgłoszenia kandydatów przyjmowane są od organizacji pozarządowych, nieformalnych grup inicjatywnych, szkół, placówek oświatowych, instytucji kultury, pomocy społecznej, czy świadczących pomoc medyczną. W I etapie, na stronach internetowych partnerów medialnych, prezentowane są sylwetki nominowanych, na których internauci mogą oddawać głosy. W kolejnym – II etapie, członkowie Kapituły Konkursu przydzielają specjalne punkty i decydują o przyznaniu tytułu trzem kandydatom.

W tegorocznej edycji wśród nominowanych do tytułu "Wolontariusza Roku 2015" znalazł się sierż.szt. Łukasz Rzymanek z żorskiej komendy. Działaność charytatywną policjanta docenili nie tylko mieszkańcy, którzy w I etapie konkuru oddali na niego głos, ale i członkowie kapituły. Podczas Gali Wolontariatu sierż. Rzymanek, obok dwóch innych osób, odebrał statuetkę "Wolontariusza Roku 2015", ale także otrzymał dyplom i podziękowania od Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Żorach za pomoc i wsparcie działalności tej organizacji.

Wolontariusz w mundurze poza służbą w policji ma szerokie zainteresowania. O jego pasjach nie raz rozpisywały się media. Jest m.in. szefem Stowarzyszenia Ratowniczego "Iskra" w Żorach, którego jednym z celów jest edukacja społeczeństwa w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Jako policjant, a zarazem wykwalifikowany ratownik medyczny bierze udział w wielu inicjatywach. Z cenną wiedzą dotyczącą ratowania ludzkiego życia dociera do szkół i przedszkoli. W ubiegłym roku dołączył do drużyny Pokojowego Patrolu WOŚP.

Sierż.szt. Łukasz Rzymanek to drugi z żorskich policjantów wyróżniony tytułem "Wolontariusza Roku". W 2012 roku statuetkę odebrał również sierż.szt. Mateusz Buksa – piastujący wówczas stanowisko Komendanta Hufca ZHP w Żorach.

Gratulujemy!

Więcej o sierż.szt. Łukaszu Rzymanku

  • Statuetka "Wolontariusz Roku 2015"
  • "Wolontariusz Roku 2015"
  • Spektakl podczas Gali Wolontariatu
  • Sierż.szt. Łukasz Rzymanek
  • Sierż.szt. Łukasz Rzymanek wśród nominowanych
  • Sierż.szt. Łukasz Rzymanek wśród nominowanych
  • Sierż.szt. Łukasz Rzymanek
  • Sierż.szt. Łukasz Rzymanek
  • Sierż.szt. Łukasz Rzymanek
Ładowanie odtwarzacza...