Policjant z Żor na mistrzowskim podium - Policyjne pasje - Komenda Miejska Policji w Żorach

Policyjne pasje

Policjant z Żor na mistrzowskim podium

Policjant, harcerz, wielki społecznik, a do tego brązowy medalista VI Otwartych Mistrzostw Śląska Ju-Jitsu. Sierż.szt. Mateusz Buksa kilka dni temu stanął na podium wśród najlepszych zawodników uprawiających ponad 100-letnią brazylijską sztukę walki. Na co dzień służbę pełni w żorskiej komendzie, od niedawna w wydziale kryminalnym.

Sierż. szt. Mateusz Buksa pełni służbę w Wydziale Kryminalnym Komendy Miejskiej Policji w Żorach. Do niedawna jednak patrolował jeszcze ulice miasta. W ciągu kilkuletniej służby w niebieskim mundurze dał się poznać jako wzorowy policjant, zaangażowany w sprawy mieszkańców, a zwłaszcza młodzieży. Od pewnego czasu z powodzeniem piastuje stanowisko Komendanta żorskiego Hufca ZHP. Jest organizatorem wielu lokalnych inicjatyw i zasłużonym laureatem konkursu "Wolontariusz Roku".

Brazilijskim jiu-jitsu policjant na poważnie zainteresował się zaledwie rok temu. Wówczas to swoją sportową przygodę rozpoczął w wodzisławskiej filii warszawskiego klubu Academia Gorila. Treningi pod okiem doświadczonego trenera Roberta Henka zaoowocowały w błyskawicznym tempie i pozwoliły w krótkim czasie stanąć mu na mistrzowskim podium. Kilka dni temu sierż. szt. Buksa zdobył brązowy medal na VI Otwartych Mistrzostwach Śląska Ju-Jitsu, które odbyły się w Rybniku.

Serdecznie gratulujemy!