Policyjne pasje

Komenda w Żorach kuźnią pomysłów i policyjnych pasji

Wyprawy górskie to kolejny sposób jaki znaleźli policjanci z Żor na spędzanie wolnego czasu, odreagowanie po służbie i integrację swojego środowiska. Grupa pasjonatów dołączyła do grona mundurowych, którzy wiedzą jak efektywnie wykorzystać każdą okazję by podnieść swoją sprawność fizyczną, a przy okazji rozwijać zainteresowania. Właśnie zorganizowali III Policyjny Rajd Górski szlakami Beskidu Żywieckiego.

Mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Żorach wiedzą jak ciekawie i z pożytkiem wykorzystać każdą wolną chwilę. Wielu z nich uprawia sporty, odwiedza systematycznie boiska, siłownie, czy maty. Nie dość, że pielęgnują swoje pasje, to jeszcze podnoszą sprawność fizyczną niezbędną do wykonywania ich codziennych obowiązków służbowych. Inni pasjonują się muzyką, fotografią, malarstwem, a także pomaganiem innym. Często, w czasie wolnym od służby, angażują się społecznie w ciekawe inicjatywy. Każde z zajęć na swój sposób pomaga im zrelaksować się po pracy i sprawia, że można ich śmiało nazwać wyjątkowymi.

Jedną z ciekawych inicjatyw, która na stałe wpisała się do kalendarza są piesze wyprawy organizowane przez stróżów prawa. Właśnie odbył się III Policyjny Rajd Górski, który wyruszył z kameralnego Korbielowa na górę Pilsko. Dla uczestników był on nie tylko okazją do integracji policyjnego środowiska, ale także do podniesienia sprawności fizycznej, czy doskonalenia umiejętności uprawiania pieszej turystyki górskiej. Wyprawa wystartowała wczesnym rankiem z parkingu przy komendzie. Przed 8.00 miłośnicy górskich krajobrazów zawitali do Korbielowa, stamtąd żółtym szlakiem, powędrowali na Halę Miziową. Po wspólnym posiłku ekipa mundurowych wyruszyła na górę Pilsko. Kilka godzin później piesza wędrówka, chwilami biegnąca po kamienistym i męczącym szlaku, zakończyła się na parkingu przy popularnym korbielowskim zajeździe. Rajd policyjnych sympatyków aktywnego spędzania wolnego czasu poprowadził tradycyjnie szef żorskich stróżów prawa - insp. Dariusz Matusiak.