Pobiegł charytatywnie dla chorego Daniela - Policyjne pasje - Komenda Miejska Policji w Żorach

Policyjne pasje

Pobiegł charytatywnie dla chorego Daniela

Nie tylko dla zachowania doskonałej formy fizycznej, czy relaksu po trudach codziennej służby, ale także charytatywnie – dla innych, w biegach długodystansowych, z powodzeniem startuje asp. sztab. Arkadiusz Muras z żorskiej komendy. Policjant właśnie wziął udział w III Biegu Charytatywnym "Biegnijmy dla Daniela", który odbył się kilka dni temu w Mikołowie. Cały dochód z imprezy przekazany został na leczenie ucznia jednego z tamtejszych gimnazjów.

Asp. sztab. Arkadiusz Muras w Komendzie Miejskiej Policji w Żorach pełni służbę na stanowisku Zastępcy Naczelnika Wydziału Prewencji. Jego życiową pasją jest bieganie, które jak sam przyznaje sprawia mu ogromną radość, ale i pozwala zrelaksować się po ciężkiej służbie oraz zachować doskonałą kondycję fizyczną.

Na swoim koncie ma wiele imprez biegowych, w tym maratony takie jak sztandarowy Maraton Komandosa organizowany przez Wojskowy Klub Biegacza Meta Lubliniec oraz 1 Pułk Specjalny Komandosów, czy śląski maraton posiadający międzynarodowy atest i należący do Międzynarodowego Stowarzyszenia Maratonów i Biegów Ulicznych.

Do jego kolekcji trofeów sportowych dołączył właśnie kolejny medal zdobyty podczas ostatniego wydarzenia tj. III Biegu Charytatywnego "Biegnijmy dla Daniela". Asp. sztab. Arkadiusz Muras wystartował w nim wśród 300 biegaczy, którzy swoim udziałem postanowili wspomóc leczenie chorującego na białaczkę limfoblastyczną ucznia Gimnazjum nr 1 w Mikołowie.

  • Asp.sztab. Arkadiusz Muras podczas charytatywnej imprezy biegowej
    Zdj. ze strony organizatora imprezy
  • Medale
    Zdj. ze strony organizatora imprezy
  • Asp.sztab. Arkadiusz Muras na mecie biegu charytatywnego
    Prywatne archiwum policjanta