Znakomity comeback policjanta z Żor - Policyjne pasje - Komenda Miejska Policji w Żorach

Policyjne pasje

Znakomity comeback policjanta z Żor

Najlepszy policyjny tenisista na Śląsku pełni służbę w żorskiej komendzie. Trenuje od wielu lat i odnosi liczne sukcesy. Po dłuższej przerwie wrócił na kort i wygrał Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Tenisie Ziemnym. W niebieskie szeregi wstąpił 18 lat temu i obecnie służy w pionie kryminalnym.

Nadkomisarz Marek Dryka na co dzień prowadzi żmudne, wymagające szerokiej wiedzy procesowej i sporego intelektualnego zaangażowania dochodzenia. Jest jednym z najbardziej doświadczonych śledczych w Żorach. Po niejednokrotnie wyczerpującej pracy "łapie oddech" uprawiając sport.

Szczególnie umiłował sobie olimpijską dyscyplinę, którą jest tenis ziemny. Jest członkiem Żorskiego Towarzystwa Tenisowego i bierze udział w licznych turniejach. Na podium stawał nie tylko podczas lokalnych rozgrywek, ale i międzynarodowych zawodów, czy tych, w których udział biorą przedstawiciele służb mundurowych.

Ostatnio, po dłuższej przerwie wrócił na kort. Wystartował w Wojewódzkich Mistrzostwach Policji w Tenisie Ziemnym i wygrał je. Do Żor wrócił z pucharem, medalem i pamiątkowym dyplomem, ale przede wszystkim z jeszcze większym zapałem do gry.

Nadkom. Marek Dryka nie tylko odwiedza korty. Pasjonuje go również kolarstwo szosowe i przełajowe, które podobnie jak tenis pomaga mu zrelakować się w czasie wolnym od służby.

Gratulujemy naszemu Koledze i życzymy dalszych sukcesów sportowych!

  • Puchar, dyplom i medal nadkomisarza Marka Dryki