Oni ulepszają świat - Policyjne pasje - Komenda Miejska Policji w Żorach

Policyjne pasje

Oni ulepszają świat

Pod takim hasłem ruszył cykl artukułów poświęconych policyjnym pasjonatom z całej Polski. Ich bohaterowie to mundurowi wyróżnieni i opisani za prospołeczną działaność jakiej poświęcają się w czasie wolnym od służby. W wydaniu specjalnym zagościła również trójka policjantów z Żor – harcerz, strażak i ratownik na co dzień zasilający niebieskie szeregi.

"Trzej młodzi policjanci z komendy miejskiej w Żorach: Mateusz, Adam i Łukasz, nie rozstają się z mundurami nawet po służbie. Wkładają wtedy harcerskie, strażackie lub ratownicze uniformy – i nie przestają pomagać innym." - czytamy w wydaniu specjalnym gazety "Policja 997". To policjanci, którzy są chlubą dla tej jednostki. Nie dość, że zaangażowani w sprawy bezpieczeństwa w mieście, to w piękny sposób łączą pasję z pożytecznym.

Mł.asp. Mateusz Buksa jest policjantem od 2006 roku, a po służbie harcerzem. Prowadzi drużynę harcerską i znany jest także z tego, że lubi pomagać. Kilka lat temu zdobył zaszczytny tytuł "Wolontariusza Roku". Niedawno z przyjaciółmi założył Stowarzyszenie Aktywności Lokalnej "Eventyr", które organizuje m.in. "Rajd Wilczy".

Sierż.szt. Adam Doleżych z kolei to z zamiłowania strażak. Został nim w wieku 10 lat, a teraz pełni obowiązki wiceprezesa miejscowej OSP. Na co dzień służbę pełni w zespole wykroczeń, a w czasie wolnym angażuje się w działalność profilaktyczną. Aktywnie włączył się w realizację miejskiej kampanii poświęconej zanieczyszeniom powietrza, prowadzi warsztaty z pierwszej pomocy i organizuje obozy strażackie. Jest także współtwórcą głośnego projektu "Dopalacze kradną życie – wybieram młodość!".

Ostatni z policjantów to sierż.szt. Łukasz Rzymanek – po służbie prezes Stowarzyszenia Ratowniczego "Iskra", które w ubiegłym roku otrzymało "Diament Wolontariatu". Policjant znany jest z szerokiej działalności w mieście, ale i z wielu zainteresowań, które pozwalają mu "złapać oddech" po codziennej służbie. Podobnie, jak pasje jego kolegów związane są one z działalnością prospołeczną, z której skorzystały już tysiące osób od najmłodszych po seniorów. Sierż.szt. Rzymanek ma też na swoim koncie niepowszedni tytuł najmłodszego Króla Kurkowego.

Więcej o inicjatywie i prezentacji cyklu artykułów poświęconych policyjnym pasjonatom

Wydanie specjalne gazety "Policja 997" do pobrania