Sportowe sukcesy policjantów z Żor - Policyjne pasje - Komenda Miejska Policji w Żorach

Policyjne pasje

Sportowe sukcesy policjantów z Żor

Policyjni piłkarze z Żor wywalczyli III miejsce na podium w Turnieju Piłkarskim o Puchar Przewodniczącego Regionu IPA Rybnik. Jeden z mundurowych uhonorowany został również tytułem najlepszego zawodnika turnieju. Ze sportowymi trofeami powrócili ostatnio nie tylko oni, ale także inny z żorskich policjantów, który nie tak dawno zajął I miejce w biegu na 60 metrów, w swojej kategorii wiekowej.

W minionym tygodniu na Stadionie Klubu Sportowego "Górnik" Boguszowice rozegrano Turniej Piłkarski o Puchar Przewodniczącego Regionu IPA Rybnik. W sportowych zmaganiach wzięło udział 7 policyjnych drużyn reprezentujących poszczególne jednostki organizacyjne rybnickiej i żorskiej komendy. Policjanci z Żor do rywalizacji stanęli w składzie: nadkom. Sławomir Gabryszewski, asp.szt. Jacek Żukowski, asp.szt. Dariusz Rusin, mł.asp. Mateusz Buksa, mł.asp. Paweł Banak, st.sierż. Tomasz Juraszek, st.sierż. Przemysław Bobusia oraz sierż. Karol Kostka. Ostatecznie zdobyli 12 punktów i wywalczyli zaszczytne III miejsce na podium. Żorska drużyna wygrała z czterema innymi zespołami i tym samym uplasowała się wśród najlepszych. Również policjantowi z naszej komendy przypadł tytuł najlepszego zawodnika turnieju, którym uhonorowano asp.szt. Jacka Żukowskiego.

Podczas rybnickiego turnieju zawodnikom tradycyjnie kibicowali ich komendanci. Insp. Grzegorz Grabiec - piastujący stanowisko szefa żorskiej komendy osobiście pogratulował swojej reprezentacji i życzył jej dalszych sukcesów. Policyjni piłkarze z Żor bowiem wykazali się nie tylko doskonałą formą oraz umiejętnościami, ale przede wszystkim udowodnili, że aktywny sposób spędzania wolnego czasu po służbie może być odskocznią od codziennych spraw, a przy okazji zachować niezbędną w zawodzie policjanta kondycję fizyczną.

Wysoka lokata żorskiej drużyny piłkarskiej to nie jedyny w ostatnim czasie, policyjny sukces na sportowej arenie. W połowie września osiągnął go również podinsp. Stanisław Żółtaniecki, na co dzień zwalczający przestępczość gospodarczą, który po raz kolejny wystartował w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Seniorów – YOU WIN organizowanej przez Fundację PGE Energia Ciepła w Rybniku i zajął zaszczytne I miejsce w biegu na 60 metrów w kategorii wiekowej 55-64.

  • Policyjna drużyna piłkarska z Żor
  • Puchar za zajęcie III miejsca dla policjantów z Żor
  • Puchary za zajęcie poszczególnych miejsc w piłkarskim turnieju Regionu IPA Rybnik