Miasto jeszcze lepiej monitorowane - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Żorach

Wiadomości

Miasto jeszcze lepiej monitorowane

Data publikacji 03.11.2015

Wraz z początkiem listopada w Żorach pojawiły się nowe kamery monitoringu. Do obserwowanych rejonów dołączyły tym samym ulice: Wodzisławska, Stodolna, Otto Sterna oraz pasaż na osiedlu Powstańców Śląskich. Dobiega także końca szkolenie nowych operatorów systemu, którzy lada dzień, w systemie całodobowym, będą przyglądać się miastu.

Nie 11, a 15 kamer od poniedziałku monitoruje Żory. To efekt zapowiedzianej przez władze samorządowe rozbudowy systemu miejskiego monitoringu. Nowe urządzenia pojawiły się w newralgicznych punktach, które dotychczas nie były nim objęte. Dzisiaj kamery zlokalizowane są także na ulicy Wodzisławskiej w rejonie Aquarionu, ulicy Stodolnej, Otto Sterna, czy na pasażu biegnącym na osiedlu Powstańców Śląskich.

Równolegle z pracami modernizacyjnymi przebiegał też nabór nowych operatorów. Obecnie na stanowisku monitoringu miejskiego zatrudnionych jest 9 osób, 7 z nich to pracownicy Zakładu Aktywizacji Zawodowej w Żorach. Przez ponad miesiąc przygotowywani do wykonywania nowych zadań zdobywali niezbędną wiedzę pod czujnym okiem specjalistów. Niebawem też rozpoczną samodzielne "służby" w systemie zmianowym, obejmującym całą dobę.

Nowy wystrój zyskała też sala monitoringu, znajdująca się w budynku Komendy Miejskiej Policji w Żorach. Nie tylko została ona zmodernizowana i powiększona, ale i wyposażona w nowoczesny sprzęt. Pojawiły się w niej nowe meble biurowe, monitory, komputery, czy nowoczesna drukarka i klimatyzacja. Same urządzenia służące monitorowaniu miasta to kamery cyfrowe nagrywające obraz w jakości HD.

  • Nowe kamery monitoringu
  • Nowe kamery monitoringu
  • Nowe kamery monitoringu
Ładowanie odtwarzacza...