Piesi znów na celowniku drogówki - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Żorach

Wiadomości

Piesi znów na celowniku drogówki

Data publikacji 17.06.2016

Piesi niejednokrotnie stają się ofiarami tragicznych wypadków, których przyczyna często wynika z lekceważenia podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wczoraj, we wzmożony sposób, niechronionym uczestnikom ruchu drogowego przyglądali się policjanci w całym kraju. Również żorscy mundurowi prowadzili działania w tym zakresie i represjonowali zachowania, które niewątpliwie niosły ze sobą zagrożenia głównie dla pieszych.

Wczoraj od 6.00 do 22.00 w całym kraju prowadzone były działania pod nazwą "NURD". Ich zasadniczym celem było dyscyplinowanie we wzajemnych relacjach zarówno kierujących jak i pieszych. Mundurowi w ten sposób nie tylko pragną przeciwdziałać, ale i zwalczać, na jak największą skalę, zachowania powodujące główne zagrożenia dla pieszych w ruchu drogowym.

Z jednej strony zwracali szczególną uwagę na zachowanie kierowców w stosunku do pozostałych uczestników ruchu drogowego, ale i też bacznie się przyglądali się, czy piesi nie łamią podstawowych zasad. Obok mandatów karnych, za popełniane w ruchu drogowym wykroczenia, stróże prawa apelowali o rozsądek i przypominali, że bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego w dużej mierze zależy od nich samych.

Ładowanie odtwarzacza...