Apel śledczych - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Żorach

Wiadomości

Apel śledczych

Data publikacji 10.07.2017

Śledczy z Żor apelują o kontakt do kobiety, która przywłaszyła sobie telefon pozostawiony przez inną osobę przy kasie w jednym ze sklepów na Alei Zjednoczonej Europy. Całe zdarzenie nagrały kamery monitoringu przemysłowego i jego zapis został przekazany policjantom. Jak ustalili policjanci sprawczyni przestępstwa jest częstą klientką sklepu, a na zakupy przychodzi z kilkunastoletnim synem.

Do zdarzenia doszło w minionym tygodniu, w środę. Około godz. 14.00 pokrzywdzona podczas pakowania zakupów przy kasie pozostawiła na taśmie warty 800 złotych telefon i zapomniała o nim. Ten moment wykorzystała stojąca za nią w kolejce inna kobieta i przywłaszczyła sobie telefon.

Zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu sklepowego. Na podstawie nagrania policjanci nie tylko potwierdzili cały jego przebieg, ale i ustalili dokładny rysopis sprawczyni. Zauważyli też, że była ona w towarzystwie ok. 12-letniego chłopca. Śledczy apelują teraz do kobiety o to, aby dobrowolnie zgłosiła się na komendę i oddała tefefon, w innym przypadku będą zmuszeni do opublikowania nagrania i zwrócenia się o pomoc w ustaleniu jej tożsamości do innych osób.

Z wydziałem kryminalnym można kontaktować się osobiście lub pod numerem tel.: 32 47 88 232, 32 47 88 281, bądź 32 47 88 200.