Żorskie obchody Święta Policji już za nami - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Żorach

Wiadomości

Żorskie obchody Święta Policji już za nami

Data publikacji 14.07.2017

Dzisiaj w Sali Ślubów Urzędu Stanu Cywilnego przy Urzędzie Miasta w Żorach odbyła się uroczystość z okazji Święta Policji. Podczas tegorocznej akademii policjanci tradycyjnie odebrali akty mianowania na wyższe stopnie służbowe. Obok policyjnych awansów nagrody Prezydenta Miasta Żory otrzymali także wyrożniający się pracownicy cywilni żorskiej komendy.

98 lat temu Sejm II Rzeczypospolitej powołał do życia Policję Państwową, a 22 lata temu dzień 24 lipca na pamiatkę tych wydarzeń ustanowiony został Świętem Policji. Od tego czasu co roku, w miesiącu lipcu, w całym kraju organizowane są policyjne uroczystości.

Dzisiaj w żorskim magistracie odbyła się lokalna uroczystość związana tegorocznym świętem mundurowych. W akademii, w imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, uczestniczył podinsp. Mariusz Krzystyniak – piastujący funkcję Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, zaproszeni goście, kierownictwo oraz policjanci i pracownicy cywilni Komendy Miejskiej Policji w Żorach.

Awanse na wyższe stopnie policyjne odebrało łącznie 36 funkcjonariuszy, z czego 4 na stopień aspiranta sztabowego, 3 na stopień starszego aspiranta, 4 na stopień aspiranta, 6 na stopień młodszego aspiranta, 4 na sierżanta sztabowego, 6 na starszego sierżanta oraz 9 na starszego posterunkowego.

Oprócz nominacji, nagrody pieniężne Prezydenta Miasta Żory, odebrało7 wyróżniających się pracowników cywilnych, które podczas uroczystej zbiórki wręczył im w imieniu prezydenta Jego Zastępca – Daniel Wawrzyczek.

W ramach okolicznościowych przemówień głos zabrał mł.insp. Grzegorz Grabiec Komendant Miejski Policji w Żorach, Wiceprezydent – Daniel Wawrzyczek, a także Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach podinsp. Mariusz Krzystyniak, który w imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, złożył podziękowania, gratulacje i życzenia wszystkim miejscowym policjantom, pracownikom cywilnym oraz ich rodzinom.

Wszystkim awansowanym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów zawodowych. Rodzinom policjantów natomiast dziękujemy za wyrozumiałość i wsparcie każdego dnia, gdy stawiamy czoła trudom naszej służby.

Zapraszamy do obejrzenia wideorelacji z wydarzenia.