Wiadomości

Skradziony 2 lata temu wagon kolejowy odnaleziony w Żorach

Data publikacji 17.07.2017

Zniknął jak przysłowiowa igła w stogu siana i po 2 latach odnalazł się w Żorach ... wagon kolejowy skradziony w powiecie częstochowskim. Wypatrzył go właściciel podczas, gdy prowadził prace remontowe torowiska w Kleszczowie i natychmiast zaalarmował policję. Choć dochodzenie w sprawie umorzono, teraz śledczy ponownie sięgną po akta i wyjaśnią kto stoi za sprawą kradzieży.

O odnalezieniu wagonu mundurowych powiadomił w piątek jego właściciel. Widząc poruszający się po torowisku pojazd szynowy rozpoznał go po jego charakterystycznych cechach wyglądu. Nie dowierzał własnym oczom, gdyż wagon skradziono mu przed dwoma laty, a dochodzenie już umorzono. Właściciel przedstawił nie tylko dokumentację potwierdzającą ten fakt, ale i fotografie, na których widniał ów wagon zanim padł łupem przestęczym. Pracownik firmy, która w chwili zdarzenia dysponowała pojazdem szynowym nie miał natomiast bladego pojęcia, jak pojazd trafił na jej stan.

Teraz śledczy powrócą do sprawy i zbadają okoliczności kradzieży wagonu. Wyjaśnią również jak trafił on na żorskie torowiska.