"Przytul misia" i uśmiechnij się - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Żorach

Wiadomości

"Przytul misia" i uśmiechnij się

Data publikacji 24.11.2017

Pluszaki dla dzieci uczestniczących w traumatycznych zdarzeniach trafiły dzisiaj na ręce żorskich stróżów prawa. Policjanci będą obdarowywali nimi najmłodszych, którzy niejednokrotnie są świadkami ich interwencji. Zbiórkę przeprowadzili członkowie szkolnego klubu wolontariatu działającego przy ZS im. Matki Teresy z Kalkuty, a wsparły ją dwa żorskie przedszkola i facebookowa grupa "Mamy z Żor i okolic".

 • Plakat żorskiej akcji "Przytul misia"
 • Finał żorskiej akcji "Przytul misia"
"Przytul misia" pod takim hasłem w Zespole Szkół Specjalnych im. Matki Teresy z Kalkuty w Żorach od kilku tygodni trwała zbiórka pluszaków dla dzieci uczestniczących w policyjnych interwencjach. Zorganizował ją szkolny klub wolontariatu, który szlachetną ideą "zaraził" zaprzyjaźnione przedszkola, a nawet facebookową grupę mam z Żor i okolic.

Dzisiaj szkołę odwiedzili dzielnicowi, którzy odebrali od organizatorów maskotki. Składając podziękowania w imieniu adresatów akcji zapewnili młodych darczyńców, że pluszaki z pewnością pomogą najmłodszym przeżyć traumatyczne sytuacje. Dzieci nierzadko są przecież świadkami przykrych dla nich zdarzeń, z którymi z pewnością będzie im łatwiej się zmierzyć trzymając w dłoni pluszowego misia.

 • Finał żorskiej akcji "Przytul misia"
 • Finał żorskiej akcji "Przytul misia"
 • Finał żorskiej akcji "Przytul misia"
Akcję zorganizowano z okazji Dnia Pluszowego Misia przypadającego na dzień 25 listopada. Mundurowi składają serdeczne podziękowania opiekunom i członkom szkolnego klubu wolonatriatu, nauczycielem i dyrekcji Zespołu Szkół Specjalnych, wychowawcom i podpopiecznym z przedszkola nr 5 oraz 22, a także członkiniom grupy "Mamy z Żor i okolic".
Ładowanie odtwarzacza...