Wiadomości

Piraci drogowi muszą mieć się na baczności, policjanci otrzymali nowoczesny sprzęt!

Data publikacji 04.01.2018

30 urządzeń do pomiaru prędkości z automatyczną rejestracją TruCAM LTI 20/20 otrzymali właśnie policjanci drogówki pełniący służbę na śląskich drogach. Już jutro, podczas ogólnopolskich działań "PRĘDKOŚĆ" urządzenia te zostaną przez nich wykorzystane. Dzisiaj odbyła się z kolei ich prezentacja, na którą zaproszono przedstawicieli lokalnych mediów.

W ostatnich dniach do rąk śląskich policjantów, pełniących służbę na drogach naszego województwa trafiły nowoczesne urządzenia TruCAM LTI 20/20, które mają pomóc w walce z piratami drogowymi. Jeden z mierników do pomiaru prędkości z automatyczną rejestracją otrzymali także policjanci z Żor. Dzisiaj w samo południe zaprezentowali jego walory i techniczne możliwości, a pierwszym pomiarom towarzyszyła z kamerą TELEWIZJA ŻORY.

TruCAM LTI 20/20 to nowoczesny miernik wyposażony w dwa punkty w układzie pionowym odpowiedzialne za emisję wiązki laserowej oraz kamerę, wizjer optyczny i dotykowy ekran. Poza pomiarem dokonuje zapisu video oraz fotografuje rejestrowany pojazd. Jego zaletą niewątpliwie jest dokładność i precyzja, a także fakt, iż może działać zarówno w trybie mobilnym, jak i stacjonarnym.

Dzięki nowym miernikom orężem do walki z piratami drogowymi staną się niepodważalne dowody świadczące o popełnionym wykroczeniu, z którymi na miejscu będą mogli zapoznać się zatrzymani do kontroli niepoprawni kierowcy. Policjanci już jutro podczas ogólnopolskich działań "PRĘDKOŚĆ" tylko na Śląsku wykorzystają 30 takich urządzeń.

  • Policjant prezentuje nowe urządzenie do pomiaru prędkości
  • Policjant prezentuje nowe urządzenie do pomiaru prędkości
  • Policjant prezentuje nowe urządzenie do pomiaru prędkości
Ładowanie odtwarzacza...