Wiadomości

Mundurowi z Żor wśród najlepszych w naszym województwie

Data publikacji 14.05.2018

Żorscy policjanci po raz kolejny wśród najlepszych na Śląsku, tym razem - ratowników policyjnych w kwalifikowanej pierwszej pomocy! Nasz zespół zajął właśnie zaszczytne III miejsce w wojewódzkich eliminacjach, zdobywając zaledwie o jeden punkt mniej od zwycięzców. Stróże prawa wykazali się nie tylko doskonałą wiedzą teoretyczną, ale i wysokimi umiejętnościami praktycznymi.

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach w ubiegłym tygodniu odbyły się Wojewódzkie Eliminacje do VI Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Do rywalizacji w zawodach zorganizowanych przez Wydział Doboru i Szkolenia komendy wojewódzkiej w Katowicach przystąpili policjanci reprezentujący jednostki miejskie i powiatowe śląskiego garnizonu, Oddział Prewencji Policji w Katowicach, Samodzielne Pododdziały Prewencji Policji w Bielsku-Białej i Częstochowie oraz Komisariat Autostradowy Policji w Gliwicach.

Stróże prawa biorący udział w eliminacjach w pierwszej kolejności przystąpili do testu, który sprawdzał ich poziom wiedzy z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Następnie, dwuosobowe patrole zmierzyły się z zadaniem praktycznym, polegającym na udzieleniu pierwszej pomocy osobom, które ucierpiały wskutek wypadku drogowego. Nad prawidłowością realizacji poszczególnych konkurencji czuwała komisja, w skład której wchodzili ratownicy medyczni z Wydziału Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Najlepsza okazała się drużyna z częstochowskiego samodzielnego pododdziału prewencji policji. Drugie miejsce zajęli mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Zawierciu, natomiast na trzecim miejscu uplasowali się policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Żorach.

O wysokim poziomie tegorocznych zawodów świadczą niewielkie różnice w punktacji pomiędzy poszczególnymi drużynami. Rywalizacja była bardzo wyrównana, o zwycięstwie decydowały pojedyncze punkty.

Żorską komendę reprezentowali sierż.szt. Mikołaj Widenka oraz sierż. szt. Mariusz Małek, którym serdecznie gratulujemy!

Klasyfikacja końcowa

  • Żorscy policjanci zajęli III miejsce na Śląsku w policyjnym ratownictwie
  • Żorscy policjanci zajęli III miejsce na Śląsku w policyjnym ratownictwie
  • Żorscy policjanci zajęli III miejsce na Śląsku w policyjnym ratownictwie