Tymczasowo aresztowany za kradzież rozbójniczą - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Żorach

Wiadomości

Tymczasowo aresztowany za kradzież rozbójniczą

Data publikacji 11.07.2018

Sąd tymczasowo aresztował na 3 miesiące 19-latka, który w niedzielę dopuścił się kradzieży rozbójniczej wobec 60-letniej mieszkanki Żor. Sprawca został zatrzymany chwilę po zdarzeniu, gdy próbował odjechać autobusem. Dzięki reakcji świadków i błyskawicznej interwencji policjantów nastolatek trafił do izby zatrzymań, a pokrzywdzona odzyskała skradzione mienie.

Wczoraj na wniosek śledczych i prokuratora sąd tymczasowo aresztował na 3 miesiące nastoletniego przestępcę. 19-latek okradł i poturbował w miniony weekend kobietę, która wracała ze spaceru.

Najpierw obserwował 60-latkę, a potem wykorzystał dogodny moment i wyrwał jej torebkę. Zanim to jednak się stało wdał się z pokrzywdzoną w szarpaninę, a nawet przewrócił ją i ciągnął po ziemi.

Z pomocą pokrzywdzonej ruszył jej znajomy oraz przypadkowy świadek zdarzenia. Obaj próbowali odzyskać skradziony łup i powstrzymać 19-latka, gdy ten rzucił się do ucieczki. W końcu złodziej został zatrzymany przez interweniujących mundurowych, którzy zatrzymali w rejonie dworca odjeżdżający ze sprawcą autobus.

19-latek najbliższe miesiące spędzi w areszcie, a potem stanie przed sądem i odpowie za kradzież rozbójniczą. Grozi mu nawet do 12 lat więzienia.