Wiadomości

Mundurowi z Żor wspierają od lat międzynarodowy projekt dobroczynny

Data publikacji 04.10.2018

Policjanci z Żor po raz kolejny przyłączyli się do międzynarodowego projektu i wzięli udział w dobroczynnej inicjatywie "Pola Nadziei". Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Żorach wraz z przedstawicielami żorskich instytucji, organizacji, szkół oraz przedszkoli, przybył dzisiaj do miejscowego hospicjum, by po raz 16-ty posadzić symboliczne żonkile. W ten oto sposób, wzorem lat ubiegłych, dał wyraz policyjnej solidarności z osobami walczącymi z chorobą nowotworową.

Pomysł sadzenia żonkilowych "Pól Nadziei" przywędrował do Żor, podobnie jak do innych polskich miast, wprost z Edynburga. Za sprawą brytyjskiej organizacji Maria Curie Cancer Care to właśnie żonkil stał się symbolem programu, który obrazuje solidarność ludzi dobrej woli z chorymi.

Każdego roku na jesień przedstawiciele władz miasta, szkół i przedszkoli, a także wolontariusze i inni zaproszeni goście, sadzą cebulki "kwiatów nadzei" przypominając, że życie chorujących na raka – choć już krótkie – jest życiem cennym, tak jak każdej innej osoby.

Wiosną, kiedy kwiaty zakwitną, organizowana jest druga część akcji. Obejmuje ona kwesty na rzecz chorujących, koncerty charytatywne, a także akcje edukacyjne, czy medialne.

Żorska inicjatywa, dzięki Hospicjum im. Jana Pawła II, kultywowana jest od 16 lat. W tym roku po raz kolejny przyłączył się do niej mł.insp. Jacek Stelmach – wiceszef żorskich mundurowych. Zastępca komendanta wraz z przedstawicielami innych instytucji zasadził dzisiaj i swoje "ziarno" nadziei, by wesprzeć chorujących na raka. Gest ma przypomnieć, że nadzieja, mimo ich ciężkiej choroby nigdy nie powinna zgasnąć.

  • Policjanci sadzą żonkile
  • Policjanci sadzą żonkile
  • Policjanci sadzą żonkile
  • Policjanci sadzą żonkile
  • Policjanci sadzą żonkile
  • Policjanci sadzą żonkile
Ładowanie odtwarzacza...