Bezpieczny powrót do szkoły - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Żorach

Wiadomości

Bezpieczny powrót do szkoły

Data publikacji 02.09.2019

Po raz kolejny policjanci i strażacy przyłączyli się do profilaktycznej akcji organizowanej co roku przez miejscowe centrum handlowe. W miniony weekend z najmłodszymi rozmawiali o bezpieczeństwie na drodze i o tym, jak zachować się, gdy ktoś będzie potrzebował pomocy. Organizatorzy nie tylko przygotowali na tę okazję specjalne stoisko, ale i przekazali odblaski, które z pewnością podniosą widoczność maluchów na drodze.

"Bezpieczny powrót do szkoły" to hasło wspólnej akcji jaką zorganizowano po raz kolejny w sobotę w jednym z centrów handlowych. Uczestniczyli w niej policjanci z miejscowej komendy i żorscy strażacy.

Stróże prawa radzili, jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły. Zwracali uwagę na prawidłowe zachowania pieszych, młodych rowerzystów, czy pasażerów. Podarowali dzieciom także odblaskowe gadżety, które z pewnością podniosą ich widoczność na drodze. Od strażaków natomiast najmłodsi mogli nauczyć się udzielania pierwszej pomocy.

Rozpoczęcie roku szkolnego to nie tylko wyposażenie dziecka w wyprawkę, bowiem potrzeba przekazania cennych wskazówek na temat właściwego zachowania oraz zadbanie o jego bezpieczeństwo na drodze to najważniejsze o czym powinniśmy pamiętać wysyłając pociechę do szkoły.

  • Chłopczyk pozuje do zdjęcia z policjantką i panią strażak
  • Policjantka wraz ze strażakami podczas akcji "Bezpieczny powrót do szkoły"
  • Logotyp akcji "Bezpieczna droga do szkoły"