Tymczasowy areszt za pobicie policjanta - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Żorach

Wiadomości

Tymczasowy areszt za pobicie policjanta

Data publikacji 16.06.2020

Kryminalni z Żor namierzyli i zatrzymali 25-latka bez stałego miejsca zamieszkania, który kilka dni temu zaatakował na ulicy policjanta. Mężczyzna był agresywny i wyjątkowo wulgarny. Uderzał w twarz, kopał po całym ciele, a nawet po głowie. Od kilku miesięcy był też poszukiwany za inne przestępstwa.

25-latek bez stałego miejsca zamieszkania był poszukiwany od października ubiegłego roku za przestępstwa przeciwko mieniu. Ukrywał się i często zmieniał miejsce pobytu. Wpadł w ręce kryminalnych kiedy kilka dni temu, w środku nocy zaatakował policjanta wracającego do domu.

Napastnik niespodziewanie zaczepił go na ulicy, zaczął wyzywać po czym niespodziewanie przeszedł do ataku. Uderzał pięściami w twarz, a gdy policjant przewrócił się kopał po całym ciele i głowie. Na szczęście stróż prawa nie odniósł poza ogólnymi potłuczeniami poważniejszych obrażeń.

Gdy kryminalni dowiedzieli się o zdarzeniu błyskawicznie namierzyli 25-latka i zatrzymali go na terenie Żor. Dwa dni później natomiast, wraz z prokuratorem, wnioskowali o zastosowanie tymczasowego aresztu. Śledczy udowodnili mu także kradzieże telefonu i portfela z dokumentami, których dopuścił się w lipcu ubiegłego roku.

Za popełnione przestępstwa, w tym czyn o charakterze chuligańskim, sąd przychylił się do wniosku śledczych i wysłał 25-latka do aresztu. Za popełnione przestępstwa grozi mu nawet do 5 lat więzienia.