Mundurowi nie dopuścili do nielegalnych wyścigów - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Żorach

Wiadomości

Mundurowi nie dopuścili do nielegalnych wyścigów

Data publikacji 14.09.2020

Wczoraj wieczorem policjanci z Żor przerwali zgromadzenie fanów tuningowanych samochodów i nie dopuścili do nielegalnych wyścigów. Nałożyli 11 mandatów, zatrzymali też 5 dowodów rejestracyjnych i jedno prawo jazdy.

Są zabronione przez prawo, stwarzają zagrożenie, a pomimo to nadal mają spore grono zwolenników. Takie właśnie nielegalne wyścigi miały odbyć się wczoraj późnym wieczorem w Żorach. Na szczęście miejscowi policjanci zdobyli wcześniej informację i w samą porę pojawili się tam, ku niezadowoleniu uczestników zgromadzenia.

Stróże prawa przyjechali na ulicę Francuską ok. 19.00. Na nielegalne wyścigi czekało tam kilkudziesięciu fanów. Podczas podjętej kontroli mundurowi nałożyli 11 mandatów karnych na łączną kwotę 1800 złotych. Zatrzymali też 5 dowodów rejestracyjnych i jedno prawo jazdy, a także sporządzili wniosek do sądu przeciwko jednemu z uczestników zlotu.

Policjanci pod lupę wzięli głównie stan techniczny i wyposażenie pojazdów.

Interwencję wobec uczestników nielegalnego zgromadzenia, które miało się zakończyć niebezpieczną zabawą, przeprowadzili policjanci z żorskiej drogówki, kryminalni i mundurowi z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej.