On-line o przestępczości nieletnich i nie tylko - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Żorach

Wiadomości

On-line o przestępczości nieletnich i nie tylko

Data publikacji 16.12.2020

Żorscy mundurowi wspólnie z Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta w Żorach zorganizowali wczoraj spotkanie on-line dla szkolnych pedagogów. Z powodu panującej pandemii i związanych z nią ograniczeń, zdecydowali na kontynuację współpracy ze szkołami w formie zdalnej. Dzięki możliwościom jakie daje popularna platforma edukacyjna, planują już kolejne tego typu przedsięwzięcia.

Panująca od kilku miesięcy w naszym kraju pandemia sprawiła, że wiele z podejmowanych wcześniej przez policjantów działań, musiało zostać w znacznym stopniu zmodyfikowanych. Choć aktualnie nie jest możliwe organizowanie tradycyjnych spotkań i szkoleń, mundurowi nie mają wątpliwości, że prowadzoną wcześniej współpracę i przedsięwzięcia należy kontynuować.

Pandemia bowiem wcale nie spowodowała, że zniknęły problemy dzieci i młodzieży szkolnej, czy spadło zagrożenie przestępczością i demoralizacją nieletnich. Nie pozostawiła też bez trosk pedagogów szkolnych. Dlatego też żorscy profilaktycy wyszli z inicjatywą do szkół i dzięki przychylności wydziału edukacji, zorganizowali spotkanie on-line.

Obecnych na nim pedagogów przywitał podkom. Arkadiusz Muras – Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Żorach, a w dalszej części spotkanie prowadzili: asp. sztab. Łukasz Chmielecki oraz asp. Krzysztof Nieszporek. Mundurowi rozmawiali z uczestnikami spotkania o zagrożeniach demoralizacją i przestępczością nieletnich, sposobach przeciwdziałania im, roli szkoły, a także rodziców, czy policjantów w zwalczaniu tych zjawisk. Omówione zostały także takie zagadnienia, jak korzystanie z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, czy aplikacji Moja Komenda.

  • Policjant siedzi pochylony przed laptopem
  • Policjant siedzi przed laptopem
  • Widok na ekran monitora
  • Policjant siedzi przy biurku, na którym stopi laptop
  • Widok na ekran monitora, przed którym siedzi policjant
  • Policjant przed laptopem podczas spotkania z pedagogami