Policjanci charytatywnie

Pobiegł po swój życiowy rekord i zdrowie dla 2-letniej Kasi

Zaledwie miesiąc po starcie w 34. Maratonie Wrocławskim, ponownie dotarł do mety kolejnej imprezy biegowej. Asp. sztab. Arkadiusz Muras z Żor, który pobił tym razem swój życiowy rekord, pobiegł dla 2-letniej Kasi, cierpiącej od urodzenia na poważną chorobę genetyczną. Swoim startem dał wyraz siły, odwagi oraz szybkości, które, jako hasło przewodnie, towarzyszyły 17. Maratonowi Poznańskiemu.

Zdjęcie ze strony organizatora maratonu

"Siła, odwaga, szybkość" - to hasło, pod jakim przebiegał tegoroczny 17. PKO Poznań Maraton, w którym wystartował asp. sztab. Arkadiusz Muras z Żor. Policjant, który pobiegł w grupie ponad 6 tys. zawodników, przyłączył się do charytatywnej akcji "Biegnę dla Kasi".

Trasa, obejmująca 1 pętlę na dystansie 42 195 km, przebiegała ulicami Poznania. O 9.00 rekordowa liczba maratończyków wyruszyła spod Międzynarodowych Targów Poznańskich. Choć pogoda tego dnia była zmienna i nie sprzyjała biegaczom, blisko 6 tys. z nich, średnio po 3 godzinach, dotarło do mety.

17. PKO Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza, pod patronatem Prezydenta Miasta Poznania, to jedna z wielu imprez sportowych, które zaliczył asp. sztab. Arkadiusz Muras - na co dzień piastującego stanowisko Zastępcy Naczelnika Wydziału Prewencji w żorskiej komendzie.

Gratulujemy kolejnego medalu i życzymy dalszych sukcesów sportowych.